Migracja środowiska web
Wykorzystaj możliwości jakie daje Ci przeniesienie na inny serwer
Co to jest migracja środowisk WWW(web)?
Jest to usługa przeniesienia dowolnego środowiska WWW (strony internetowej, sklepu, systemu CRM lub innego systemu webowego) z jednego serwera na drugi. Polega na przeprowadzeniu wszystkich działań niezbędnych do skopiowania całej zawartości obecnego serwera takiej jak: bazy danych, pliki, konfiguracje, ustawienia, itp. i przeniesienia ich na nowy.
W jakim celu wykonuje się migrację (przeniesienie)?
Koszty
Wybór odpowiedniej oferty hostingowej to sposób na zmiejszenie kosztów. Wydajnie działające środowisko WWW i brak przestoju w jego pracy to mniejsze straty finansowe.
Nowocześność
Dodatkowymi korzyściami migracji środowisk www są: lepsza skalowalność, łatwiejsza administracja serwerem, stosowanie nowych technologii i narzędzi.
Wydajność
Przeniesienie strony na nowszy lub wydajniejszy serwer poprawia szybkość działania strony, co z kolei wpływa na korzystniejsze pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych.
Bezpieczeństwo
Migracja zwiększa poziom bezpieczeństwa strony, dzięki możliwości wyboru bardziej zaawansowanych narzędzi zabezpieczających, takich jak firewall lub systemy antywirusowe. Bezpieczne dane to większe zaufanie do firmy.
Więcej miejsca
Migracja środowisk www jest idealnym rozwiązaniem gdy Twoja firma chce uniknąć problemów związanych z brakiem miejsca na serwerze (częsty problem dużych stron internetowych lub w momencie, gdy wzrasta ilość użytkowników). Wzrost miejsca poprawi dostępność dla użytkowników.
Dowiedz się jak migracja Twojego środowiska WWW wpłynie na jego pracę
Dział Techniczny odpowie na wszystkie pytania dotyczące usługi.
Migracja środowiska WWW w praktyce
Oto kluczowe punkty, na których opiera się usługa migracji w Teleinspiro:
Przygotowanie środowiska docelowego – przed przeprowadzeniem migracji przygotowujemy środowisko docelowe. Instalujemy wymagane oprogramowanie, konfigurujemy serwer, bazy danych i inne składniki aplikacji.
Testy na środowisku testowym – przed przeprowadzeniem migracji testujemy aplikację na środowisku testowym. Pozwoli to na wykrycie problemów i zapobieganie błędom podczas migracji.
Powiadomienie użytkowników – przed rozpoczęciem migracji informujemy użytkowników o planowanej przerwie w dostępie do aplikacji.
Stop aplikacji – przed rozpoczęciem migracji należy wyłączamy aplikację, aby uniknąć utraty danych podczas migracji.
Kopia zapasowa danych – przed przeniesieniem wykonujemy backup danych. Dzięki temu w razie problemów możemy łatwo przywrócić poprzednią wersję aplikacji.
Rozpoczęcie procesu migracji – po wykonaniu poprzednich kroków następuje już właściwe przenoszenie wybranego środowiska
Przeniesienie plików i bazy danych – po wyłączeniu aplikacji przenosimy pliki i bazę danych na nowe środowisko.
Konfiguracja środowiska – po przeniesieniu plików i bazy danych konfigurujemy nowe środowisko. Sprawdzamy, czy wszystkie składniki aplikacji działają prawidłowo.
Testy na środowisku produkcyjnym – po konfiguracji nowego środowiska przeprowadzamy testy aplikację na środowisku produkcyjnym. Dzięki temu w porę wyłapiemy ewentualne problemy i zapobiegniemy błędom.
Monitorowanie aplikacji – po migracji należy monitorować działanie aplikacji, aby ostatecznie upewnić się o skutecznym przeprowadzeniu procesu migracji.