Managery haseł

Przechowuj bezpiecznie dane logowania w jednym miejscu

Managery haseł jako ułatwienie dla użytkowników

Większość z was korzysta przynajmniej z kilku serwisów wymagających logowania (poczta, bankowość elektroniczna, hasło do konta społecznościowego, PUE ZUS i inne..). Nic dziwnego, że czasem chcecie ułatwić sobie życie i próbujecie maksymalnie uprościć hasła, co gorsza mając takie same dane logowania do wszystkich kont.. 
Nie róbcie tak! Takim podejściem narażacie się na utratę swoich danych, finansów, tożsamości. Wiemy, że niełatwo jest zapamiętać te wszystkie kombinacje, jednak nie idźcie tą drogą. Z pomocą przychodzą aplikacje do przechowywania danych logowania tzw. managery lub sejfy haseł.

Czy potrzebuję managera haseł?

Posiadasz wiele kont np. poczta elektroniczna, sklep internetowy, aplikacje społecznościowe, konto bankowe?
Potrzebujesz współdzielić dostępy z innymi osobami?
Zależy ci na bezpieczeństwie swoich kont?
Masz dostęp do wielu haseł w swojej pracy?

Jeśli na chociaż jedno z tych pytań odpowiedź brzmi TAK – manager haseł jest dla ciebie!

Polecamy to rozwiązanie szczególnie:
1. Osobom prywatnym – wiele kont to trudność w zapamiętaniu wszystkich danych dostępowych, manager haseł pozwoli zarządzać i zapamiętać hasła do tych systemów, zwiększając przy tym bezpieczeństwo.

2. Pracownicy biurowi, branża kreatywna, księgowość, ecommerce – dostęp do wielu aplikacji i systemów w miejscu pracy również wymaga pewnych procedur bezpiecznego przechowywania. Manager haseł ułatwia to zadanie. Wszystkie hasła w jednym miejscu.

3. Pracownicy IT – specjaliści każdego dnia korzystają z mnóstwa dostępów do ważnych kont i systemów swoich klientów. Dzięki managerowi haseł mogą je przechowywać i uporządkować w sposób bezpieczny, zapewniając pełną kontrolę nad nimi.

4. Zespoły projektowe – współdzielenie zasobów takich jak dane logowania to bardzo częste zagadnienie. Dzięki aplikacji możecie bezpiecznie udostępniać konkretne dostępy innym członkom organizacji czy klientom.

5. Firmy, organizacje – aby zwiększyć bezpieczeństwo haseł swoich pracowników sugerujemy wdrażanie tego narzędzia w organizacjach każdej wielkości. Zarządzanie kontami firmowymi i spójność z polityką bezpieczeństwa haseł dzięki korzystaniu z managera haseł.

Zapytaj o managery haseł

Skontaktuj się z nami, a podpowiemy ci jakie narzędzie będzie dla ciebie.

Wygoda i bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo – wdrożenie managerów haseł to przede wszystkim wyższy poziom bezpieczeństwa danych. Bez dostępu do aplikacji wykradnięcie haseł jest praktycznie niemożliwe (no chyba, że padniecie ofiarą np. ataku phishingowego lub sami podacie komuś swoje dane logowania).

Wygoda – wszystkie hasła przechowywane są w jednym miejscu. Wystarczy się zalogować do aplikacji głównej i wybrać odpowiednie konto np. bankowość elektroniczna. Jedyne hasło, które musisz zapamietać, to hasło do aplikacji 🙂

Generowanie trudnych haseł – większość dostępnych na rynku managerów haseł ma opcję generowania trudnych haseł. Możesz również zarządzać tworzeniem haseł – na przykład dodając wymagane w haśle znaki specjalne, cyfry, duże i małe litery. 

Udostępnianie – managery haseł, w zależności od tego, jaki wybierzesz mają opcję udostępniania wybranych zasobów. Możesz więc wysłać drugiej osobie (klientowi, babci, koleżance) link do konkretnego zasobu. Aplikacja umożliwia czasowo ograniczyć dostęp do wybranego zasobu (link wygasa np. w ciągu 3 dni). Dzięki temu możesz swobodnie zarządzać dostępem do danych logowania. 

Jaką aplikację wybrać?

Twórcy oferują różne możliwości, w zależności od oczekiwań. Mamy do wyboru zarówno płatne jak i darmowe rozwiązania. Najczęściej wersje płatne umożliwiają zastosowanie zaawansowanych opcji np. wdrożenie 2fa za pomocą aplikacji do dwuskładnikowego uwierzytelniania czy klucz U2F. 

Wybór zależy głównie od tego, do jakich celów chcesz użytkować managera haseł.
Dla użytku prywatnego w zupełności wystarczy nawet darmowe narzędzie np. Bitwarden

Ta sama aplikacja za 1$ miesięcznie oferuje już opcje zaawansowane – tak więc warto zwrócić na nie uwagę, jeśli chcesz wdrożyć manager haseł w swojej organizacji.

Co zyskasz dzięki wdrożeniu usługi z naszą pomocą?

Pierwszy etap, to jak zawsze analiza potrzeb twojej firmy. Dzięki temu zaproponujemy odpowiednie narzędzie i będziemy wiedzieli, jakie funkcjonalności są dla ciebie i twoich pracowników niezbędne.

Wybór odpowiedniego narzędzia jest istotny z uwagi na politykę bezpieczeństwa oraz przepisy RODO, które zobowiązują do zapewnienia bezpieczeństwa danych twoich i twoich klientów.

Po wdrożeniu tej usługi w twojej organizacji przeszkolimy wszyskich użytkowników tak, aby korzystanie z wybranego managera było łatwe i przyjemne.

Zapewnimy ci również monitorowanie działania usługi, tak abyście mieli pewność że działa prawidłowo.

Chcesz wdrożyć usługę w swojej firmie?

Umów się na bezpłatną konsultację ze specjalistami!