Kopie zapasowe danych

Zabezpiecz swoje dane na wypadek nieoczekiwanej awarii

Czym są kopie zapasowe?

Kopie zapasowe danych (ang. data backup) są niezwykle ważne, ponieważ utrata danych może skutkować konsekwencjami takimi jak: straty finansowe, utrata wizerunku lub spadek zaufania klientów. Niezwykle istotne jest więc wdrożenie systemu tworzenia kopii zapasowych (backupów), co pozwoli na minimalizowanie ryzyka strat, a w razie awarii umożliwi szybkie przywrócenie systemu do stanu sprzed jej wystąpienia. 

Proces tworzenia kopii zapasowych to min. regularne kopiowanie plików i danych na nośniki zewnętrzne, niezależne od głównego nośnika danych.

Komu polecamy usługę?

Nie znamy firmy, dla której dane nie byłyby ważne, a ich ewentualna utrata nie spowodowałaby sporego zamieszania i nie utrudniła pracy. Z tego powodu uważamy, że wdrożenie tej usługi jest niezwykle istotne. Poniżej szczegółowo wyjaśniamy, jak wygląda usługa w praktyce.

Wszystkie branże każdego dnia przetwarzają i generują olbrzymie ilości danych, często są one bardzo ważne dla działania firmy np. personalia kontrahentów, dane służbowe, faktury itp. W przypadku awarii, nagły brak dostępu do kluczowych plików byłby niemałym kłopotem. Aby tego uniknąć zalecamy stworzenie i stosowanie polityki kopii zapasowych. Dzięki tej usłudze będziesz mógł spać spokojnie, bez obaw o utratę danych. Warto zdać sobie sprawę, że utrata danych to nie tylko ich wyciek czy nagłe dostanie się w niepowołane ręce. Czasami mamy do czynienia również z tak zwaną złośliwością rzeczy martwych – sprzęty elektroniczne przecież też się psują 🙂

Co zyskasz dzięki kopiom zapasowym?

Minimalizacja ryzyka utraty danych – regularne tworzenie i testowanie tzw. backupów zmniejsza ryzyko utraty danych na skutek np. awarii, ataku hakerskiego lub błędu ludzkiego

Szybkie przywracanie systemu – posiadając aktualną kopię zapasową, możesz szybko i sprawnie przywrócić system do stanu sprzed awarii. Dzięki temu zmniejszasz czas przestoju firmy.

Ochrona przed atakami hakerskimi –  firma unika nieprzyjemnych konsekwencji w przypadku ataków typu ransomware, które z reguły polegają na szantażu finansowym w zamian za odzyskanie konkretnych zasobów (mając kopię danych na zewnętrznym nośniku taki atak nie ma racji bytu)

Stabilny wizerunek firmy – utrata ważnych danych np. klientów, faktur czy dokumentów mogłaby spowodować utratę wizerunku i wpłynąć negatywnie na zaufanie klientów do firmy. Dzięki usłudze nie musisz się o to martwić, twoje dane są bezpieczne.

Zgodność z regulacjami RODO – tworzenie kopii zapasowych jest zgodne z wymaganiami RODO i powinno być elementem polityki bezpieczeństwa danych w każdej firmie. Zapewnia ochronę poufnych danych przed nieautoryzowanym dostępem.

Zapytaj o usługę

Skontaktuj się z naszym specjalistą, dowiedz się jakie możliwości daje usługa w twojej firmie.

Usługa w praktyce:

Proces tworzenia kopii zapasowych w firmach zależy np. od używanych narzędzi i rozwiązań. Przyjmujemy jednak domyślnie kilka etapów:

1. Analiza struktury, wyznaczenie kluczowych danych w firmie – po wspólnej rozmowie ustalamy z wami wasze oczekiwania oraz sugerujemy nasze zalecenia. 
2. Wybór rozwiązania – wybieramy dla was najbardziej optymalne rozwiązanie, które pozwoli na automatyzację procesu a także decydujemy o technicznych aspektach takich jak wybór nośnika (rekomendujemy serwery zewnętrzne lub kopie za pomocą usługi chmurowej).
3. Konfiguracja systemu – konfigurujemy system tak, aby tworzył kopie automatycznie np. co godzinę, codziennie, co tydzień.
4. Testowanie procesu – przed wdrożeniem testujemy proces tworzenia backupów i ich odtwarzanie, tak aby nic nas nie zaskoczyło.
4a. Wdrożenie usługi – po zakończonych testach wdrażamy usługę w twojej firmie
5. Monitorowanie procesu – po wdrożeniu stale sprawdzamy poprawność tworzenia kopii zapasowych, aby upewnić się że usługa działa prawidłowo 
6. Aktualizacja usługi – regularnie aktualizujemy proces, aby zapewnić wysoki poziom usługi a także ochronić dane przed nowymi zagrożeniami lub awariami systemu.

Poznaj cenę

Dowiedz się więcej