Klucz uwierzytelniający U2F

Dwuskładnikowe uwierzytelnianie dla poprawy bezpieczeństwa danych

Czym jest klucz U2F?

Klucz U2F to urządzenie służące do uwierzytelniania dwuskładnikowego. Jest to mały, przenośny i wygodny w użyciu klucz, który zwiększa bezpieczeństwo Twojego konta poprzez dodatkową warstwę zabezpieczeń. Z wyglądu przypomina pendrive, więc nie zwraca szczególnej uwagi osoby postronnej.
W ofercie są dostępne różne rodzaje kluczy:
– klucz do klasycznego portu USB (takie, jak w twoim laptopie czy komputerze stacjonarnym)
– klucz do portu USB-c
– klucz do portu USB typu lightning (wejście typowe dla smartfonów Apple iPhone)
– klucz NFC

Użycie klucza w praktyce:

Klucz U2F działa na zasadzie klucza publicznego i prywatnego, co oznacza, że generuje unikalne kody, które są nie do powtórzenia. Dzięki temu nie tylko twój login i hasło, ale także fizyczny klucz muszą być użyte do zalogowania się na twoje konto, co znacznie utrudnia niepożądanym osobom uzyskanie dostępu.

Dlaczego warto zainwestować w klucz uwierzytelniający?

Wszechstronne zastosowanie

Klucz działa z różnymi usługami internetowymi, takimi jak Google, Dropbox, GitHub czy Facebook. Dzięki temu możesz go używać na różnych urządzeniach, w tym na komputerach, tabletach i smartfonach.

Łatwy w użyciu

Klucz U2F jest bardzo prosty w użyciu i nie wymaga specjalistycznej wiedzy technicznej czy oprogramowania. Po prostu podłącz go do urządzenia, naciśnij przycisk na kluczu i gotowe! Możesz cieszyć się dodatkowym poziomem zabezpieczenia twojego konta online.

Kompatybilny z systemami

Klucze są dostosowane do większości urządzeń i działają na wszystkich systemach operacyjnych. Możesz więc swobodnie korzystać z klucza tam, gdzie potrzebujesz. Nie ma znaczenia, jaki port usb jest potrzebny, znajdziemy dla Ciebie odpowiedni klucz.

Sprawdź, co jeszcze warto wiedzieć o kluczach U2F.

Przejdź do bloga i dowiedz się więcej.

Komu polecamy wdrożenie klucza U2F?

Użytkowanie klucza jest bardzo proste i nie wymaga skomplikowanej procedury. Polecamy je dla każdego użytkownika – ze względu na cenę (od około 200 zł za najprostszy klucz) jest to wydatek, na który pozwolić sobie może praktycznie każdy. Jest to sposób na zwiększenie bezpieczeństwa za stosunkowo niewielką cenę.

Dowiedz się więcej o wdrożeniu kluczy U2F w twojej firmie

Skontaktuj się z nami. Pomożemy dobrać odpowiednie klucze i wdrożymy je w twojej organizacji.

Potrzebujesz więcej informacji? Umów się!

Zapisz się na bezpłatną, 30 minutową konsultację. Odpowiemy na wszystkie pytania związane z usługą. Nie czekaj, umów się już dziś.