Dwuskładnikowa autoryzacja

Podnieś bezpieczeństwo danych swojej firmy

Wyższy poziom bezpieczeństwa

Usługa wdrożenia 2fa (dwuskładnikowa autoryzacja) to dodatkowa warstwa zabezpieczająca proces logowania. Wymaga od użytkownika podania dwóch niezależnych od siebie informacji potwierdzających jego tożsamość.
Najczęściej używane połączenia to:
hasło logowania + kod jednorazowy wysyłany na telefon komórkowy lub poprzez aplikację np. google authenticator (tu zdecydowanie wygrywa aplikacja, kody SMS lub e-mailowo to spory potencjał do przechwycenia ich)
hasło logowania + klucz U2f np. Yubikey 

Dlaczego rekomendujemy wdrożenie usługi?

Zastosowanie podwójnej autentykacji jest bardzo ważne ze względów bezpieczeństwa. Wymusza ona na potencjalnym atakującym przejście dwóch barier zabezpieczeń, co znacznie utrudnia włamanie. Przy wycieku hasła (np. w wyniku ataku ransomware), dostęp do konta jest niemożliwy bez posiadania jednorazowego kodu autoryzacyjnego. Dodatkowo stosowanie 2Fa znacznie zmniejsza ryzyko utraty danych i zapobiega nieautoryzowanemu dostępowi do systemów teleinformatycznych. Usługa jest dostępna dla każdego użytkownika, a ceny za wdrożenie tego rozwiązania są bardzo przystępne.

Komu polecamy?

Usługę możemy polecić każdemu, kto ceni sobie bezpieczeństwo danych i chce je ochronić przed nieproszonymi gośćmi. Dzięki zastosowaniu tego rozwiązania zyskasz ochronę swojego konta lub systemu teleinformatycznego. Kradzież tożsamości, utrata danych lub niekontrolowany dostęp – to tylko niektóre sytuacje, których możesz uniknąć.

Wdrożenie usługi w praktyce:

Jakie kroki wykonujemy, podczas wdrożenia usługi w twojej firmie?

1. Analiza potrzeb i możliwości firmy
Jest to dla nas najważniejszy punkt, stanowi bazę na której opieramy cały proces wdrożenia. Dzięki zapoznaniu się ze strukturą firmy, mamy możliwość dopasować narzędzie pod wymagania i możliwości firmy.
Duża organizacja, wiele haseł do przechowywania? – tutaj sprawdzi się np. aplikacja typu Google Authenticator
Mniejsza firma, mała ilość haseł lub ekstremalnie ważne dane? W tym przypadku możemy wdrożyć klucze U2F. Jest to wydatek, jeśli byłby to zakup dla większej ilości pracowników jednak ile firm, tyle rozwiązań 🙂

2. Wybór odpowiedniego rozwiązania
Po wstępnej analizie zaproponujemy wam odpowiednie rozwiązanie

3. Planowanie procesu wdrożenia usługi
Zanim przystąpimy do realizacji usługi, bardzo ważne jest aby zaplanować poszczególne etapy. Unikniemy dzięki temu działaniu w chaosie, a cały proces będzie kompletny i przebiegnie bezproblemowo.

4. Stworzenie (lub dopracowanie) polityki bezpieczeństwa haseł
Jeśli to hasło nie jest wam obce – bardzo się cieszymy! Jest to zagadnienie, na które szczególnie warto zwrócić uwagę, jeśli twoja firma przetwarza duże ilości danych (w tym wrażliwych). Wspólnie dopracujemy lub stworzymy na nowo zasady bezpiecznego przechowywania haseł.

5. Wdrożenie usługi
Po przejściu wszystkich poprzednich kroków następuje uruchomienie usługi. Wybrane rozwiązanie zostaje skonfigurowane zgodnie z polityką bezpieczeństwa haseł, oraz dopasowane do struktury organizacyjnej którą posiada twoja firma.

6. Szkolenie pracowników
Równie ważne co przygotowanie się do wdrożenia usługi, jest przeszkolenie pracowników bezpośrednio po zakończeniu tego wdrożenia. Świadomy pracownik, to bezpieczne dane.

7. Monitorowanie i utrzymanie usługi
Regularnie monitorujemy i utrzymujemy działanie wybranego narzędzia. Co jakiś czas również aktualizujemy politykę haseł (w oparciu o wymogi prawne lub zmieniające się potrzeby twojej organizacji).

Umów się na rozmowę ze specjalistą

Dowiedz się, jak dodatkowa autoryzacja logowania wpłynie na twoją organizację.