Bezpieczeństwo danych

Zmniejsz ryzyko wycieku poufnych informacji i zarządzaj dostępem do danych

Bezpieczeństwo danych to priorytet

Wszechobecna cyfryzacja procesów i działania wielu firm nie budzi już zdziwienia. Świadomość zagrożeń nadal nie jest tak duża, jakbyśmy chcieli, przez co łatwo wpaść w pułapkę i drogą przypadku „oddać” dane w niepowołane ręce. Błąd ludzki to najczęstsza przyczyna wycieku danych, dlatego stawiamy przede wszystkim na edukację abyście jako użytkownicy byli świadomi i wiedzieli na co zwracać uwagę w trakcie codziennej pracy.

Na usługę składa się wiele elementów, które wdrożone razem dają ochronę poufnych danych w twojej organizacji. Nic jednak nie dzieje się samo, dlatego stawiamy na współpracę – z pracownikami, z inspektorem RODO, z kadrą zarządzającą. Tylko tak wdrożenie usługi będzie kompleksowe i odczuwalne.

 

Po co właściwie dbać o bezpieczeństwo danych?

Po pierwsze, regulują to odpowiednie zapisy organów ustawodawczych. Nakłada się obowiązek na prawidłowe przechowywanie danych – temat RODO jest tutaj niezwykle adekwatny.

Po drugie, zakładamy że zależy wam na profesjonalizmie i wizerunku swojej organizacji w oczach klientów. Utrata reputacji przez niedopilnowanie tak ważnej kwestii to zdarzenie, które bardzo długo będzie się odbijać na wszystkich aspektach pracy firmy – od finansów po kwestie pracowników.

Aby do tego nie dopuścić zalecamy poważne podejście do tematu i analizę dotychczasowych procedur stosowanych w organizacji. Dzięki usłudze jesteśmy w stanie poprawić te obszary, które tego wymagają i utrzymać działanie tych, które są poprawne.

Porozmawiajmy o bezpieczeństwie

Specjaliści bezpieczeństwa odpowiedzą na twoje pytania

Usługa w praktyce

Aby mówić o kompleksowej usłudze bezpieczeństwa danych musimy przeanalizować działanie firmy w wielu różnych obszarach.

Co bierzemy pod uwagę?
1. Dotychczasowe procedury i polityki bezpieczeństwa danych – dzięki temu wiemy, na jakich aspektach należy się skupić
2. Istniejącą infrastrukturę informatyczną – zabezpieczenia i nowoczesność urządzeń ma duży wpływ na całokształt bezpieczeństwa danych
3. Zarządzanie danymi, przechowywanie – nieprawidłowości w tym obszarze to zdecydowanie najczęstsza przyczyna wycieków danych
4. Wiedza i świadomość wszystkich pracowników firmy – chociaż tego czynnika nie da się zlikwidować w 100%, to dzięki uświadamianiu i szkoleniom jesteśmy w stanie zminimalizować błąd ludzki. Świadomy użytkownik to bezpieczne dane. 
5. Kontrola dostępów – tworzenie rozbudowanej struktury dostępów do konkretnych danych pozwala na kontrolę ich przepływu w firmie. Dzięki temu np. dział administracji nie ma wglądu w dane techniczne, których nie potrzebuje. 
6. Kopie zapasowe – ich prawidłowe tworzenie, odtwarzanie i zarządzanie to również bardzo istotny czynnik mający na celu mniejsze ryzyko utraty danych np. po ataku ransomware lub po przypadkowym usunięciu danych.

Jak wdrożyć usługę w twojej organizacji?

Chcesz zadbać o bezpieczeństwo firmowych danych? Skontaktuj się się nami, krótka rozmowa pozwoli określić potrzeby i zakres działania. Po wstępnych ustaleniach będziemy mogli przystąpić do działania.

Dowiedz się więcej o usłudze

Porozmawiajmy o tym, jak możemy pomóc twojej firmie