Administracja serwerami

Kompleksowe zarządzanie serwerem i środowiskiem pod aplikacje

Co warto wiedzieć o usłudze?

Administracja serwerami to zapewnienie fachowej opieki, monitoring działania i zarządzanie serwerami przez specjalistów z Działu Technicznego.
W ramach usługi zajmujemy się konfiguracją, aktualizacją, zabezpieczeniem, monitorowaniem oraz utrzymaniem płynnego i bezpiecznego działania urządzeń i serwerów. Zapewniamy pomoc w rozwiązywaniu awarii powstałych w wyniku użytkowania serwera. Podejmujemy również działania mające na celu zwiększenie wydajności i dostępności usług oferowanych przez te serwery. Mogą to być chociażby osadzone na nim aplikacje np. programy księgowe, programy branżowe i tym podobne.

Dlaczego warto?

Usługa służy głównie zapewnieniu stabilności, wydajności i bezpieczeństwa infrastruktury informatycznej w firmie. Odpowiednie zarządzanie serwerem pozwoli uniknąć wielu problemów np. niespodziewanych awarii, utraty danych czy utrudnienia pracy użytkowników – co może opóźnić realizację zadań biznesowych.

Co zyskasz dzięki usłudze administracji serwerami?

Ciagłość działania

Stały monitoring działania pozwala w porę wykrywać ewentualne usterki i usunięcie ich zanim spowodują awarię. Dzięki temu zapewniamy ciągłość działania i minimalizujemy przestój w pracy twojej firmy.

Wydajność

Odpowiednia konfiguracja i optymalizacja serwerów znacznie zwiększa wydajność pracy całej infrastruktury informatycznej : przyspieszając min. szybkość transferu danych, ładowanie stron www czy czas odpowiedzi aplikacji

Zabezpieczenie przed atakami

Odpowiednio zabezpieczony przed atakami serwer to mniejsze problemy w przypadku wykrycia wirusów czy działaniem hakerskim. Regularne aktualizacje oprogramowania oraz odpowiednie protokoły bezpieczeństwa zmniejszają ryzyko wystąpienia incydentów związanych z cyberbezpieczeństwem.

Minimalizacja kosztów

Administrowanie serwerami pozwala na minimalizację kosztów związanych z utrzymaniem własnego zespołu IT. Dzięki temu specjaliści skupiają się na swojej działalności biznesowej i nie muszą martwić się o problemy techniczne. Płynna, bezawaryjna praca firmy to mniejsze straty finansowe.

Dla kogo jest ta usługa?

Administracja serwerami jest szczególnie istotna dla firm korzystających z zaawansowanych aplikacji, wymagających odpowiednio skonfigurowanych i niezawodnych serwerów. Stabilne środowisko pracy i bezawaryjne działanie kluczowych aplikacji to mniejsze ryzyko awarii i idących za tym strat finansowych czy zakłóceń w dostarczaniu usług.

Administracja serwerami w praktyce:

Wdrożenie usługi składa się zwykle z kilku etapów, a audyt jest jednym z najważniejszych ponieważ pozwala określić precyzyjnie obecny stan infrastruktury informatycznej konkretnej firmy. Po szczegółowej analizie potrzeb i wymagań związanych z zarządzaniem dostępnymi usługami jesteśmy w stanie dokładnie określić i zaplanować zakres potrzebnych prac w ramach administracji serwerem.

Oto etapy wdrożenia usługi w twojej organizacji (z uwzględnieniem audytu):
1. Analiza potrzeb i wymagań: Pierwszy etap to określenie w jakim zakresie potrzebne jest administrowanie danym serwerem. W tym celu umówimy się z przedstawicielem firmy i wspólnie przeanalizujemy obecną infrastrukturę informatyczną. Na tym etapie możemy już wyznaczyć konkretny zakres usług, które będziemy świadczyć.
2. Audyt informatyczny: Następnie po wstępnej analizie działania firmy przechodzimy do audytu. Obejmuje on analizę sprzętu, oprogramowania, konfiguracji oraz systemu zabezpieczeń i wydajności serwerów. Po audycie opracowujemy raport, zawiera on wyniki analizy a także rekomendacje i propozycje zmian.
3. Planowanie i przygotowanie do wdrożenia: Kolejny krok to zaplanowanie i przygotowanie wdrożenia usługi administrowania serwerami w twojej firmie. Przygotowujemy plan, harmonogram działań, instalujemy odpowiednie narzędzia. Ustalamy wymagania dotyczące sprzętu, oprogramowania oraz zakres wdrożenia.
4. Wdrożenie usługi: W ramach tego kroku specjaliści konfigurują, monitorują i optymalizują serwery. Instalowane są określone wcześniej narzędzia i oprogramowanie, a także przeprowadza się szkolenie dla pracowników w firmie. 
5. Monitoring i utrzymanie: Końcowy etap trwa najdłużej – jest to proces ciągły i trwa przez cały czas świadczenia usługi. Regularnie sprawdzamy stan serwerów i podejmujemy działania prewencyjne, tak aby utrzymać bezpieczeństwo i wydajne działanie. Utrzymanie usługi obejmuje również interwencje w razie awarii.

Skontaktuj się ze Specjalistą

Odpowiemy nawet na najtrudniejsze pytania. Doradzimy ci, w jakim zakresie możemy zaoferować ci usługę zarządzania serwerami.